Sparta remizovala v Ďolíčku a na Plzeň ztrácí už 11 bodů

Spartě se sny o mistrovském titulu pomalu rozplývají. Plzeň i přes nepříznivý průběh dokázala otočit utkání v Brně. Spartě se to v Ďolíčku nepovedlo.

Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha 2:2

Sparta poslední dobou doplácí na neproměňování šancí. V posledních zápasech to byl právě pražský celek, který většinou prohrával už od úvodu zápasu nebo dostal první gól. Bohemians šli v Ďolíčku do vedení už v 10. minutě. Acosta dostal přihrávku od Mosquery a uklidil míč do prázdné brány.

Marečkovi se skórovat nepovedlo. Pražané srovnali až ve 35. minutě, když Dočkalovu střelu dorazil Lafata. V 50. minutě se opět prosadili domácí. Švecovu střelu vyrazil Bičík jen před sebe a Šmíd tak trefil vedení domácích. V 63. minutě domácí litovali neproměněné šance Čížka, protože Dočkal opět srovnal. Na konci zápasu ještě Čížek trefil tyč, ale Bohemians už Spartě odskočit nedokázali.

FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 2:1

Plzeň stejně jako Sparta prohrávala už od 10. minuty, když se trefil brněnský Řezníček. Viktorka se ale brzy oklepala. Ve 17. minutě nahrál Hejda o břevno Baránkovi a ten tak srovnal na 1:1. Plzeň se nadále podle očekávání tlačila dopředu. Byla lepší ale neproměňovala gólové šance. A když už brněnským teklo do bot zachránil je Melichárek.

V 55. minutě dostal druhou žlutou Pašek a oslabil Brno. Plzeň pokračovala v tlaku ale její převahu dokázal zužitkovat až Kopic, který deset minut před koncem vystřelil Plzni tři body. Čtrnáctou výhru v řadě tak Viktorii neupřela ani Zbrojovka. Příští týden se o to může pokusit ještě Sparta.