Nové posily Chodova – Ondrušek, Mikeš a Podhráský

Hned tři velké posily odhalil během posledních měsíců florbalový týmů mužů z Chodova. Zpět na palubovku na Jižní město se vrátí hned tři velké hvězdy – trio Ondrušek, Mikeš a Podhráský.

Michal Podhráský se do nejvyšší soutěže Česka vrací po třech letech. Předtím hrál v nejvyšších ligách ve Finsku a Švýcarsku. Na Chodově se potká i se svým bratrem Davidem, který je hlavním trenérem týmu.

Šestadvacetiletý Michal prošel v mládežnických kategoriích týmy Faraos, Tatran Střešovice a SSK Future, načež se opět vrátil do Tatranu. V české nejvyšší soutěži odehrál 147 utkání základní části, ve kterých získal 106 bodů (33+73) a 65 zápasů v play off se ziskem 57 bodů (16+41), než se vydal již jako trojnásobný mistr ČR do zahraničí.

Během tří let v zahraničí vyzkoušel finskou Salibandyliigu v dresu TPS Turku a poslední 2 sezóny odehrál ve švýcarské NLA, kde si v dresu HC Rychenberg zahrál semifinále soutěže, finále místního poháru a letos bude s týmem útočit minimálně na zopakování loňského úspěchu.

Sám Michal Podhráský se pak také velmi těší na spolupráci se svým bratrem, se kterým se potkal jako spoluhráč v dresu Tatranu, tak poté i jako protihráč, když starší sourozenec Tatran opustil. „Do Čech jsem se chtěl vrátit z osobních i sportovních důvodů. S Chodovem jsem byl logicky v kontaktu delší dobu přes bráchu a nakonec i tohle u mě rozhodlo. Zahrát si pod bráchou je pro mě velká motivace, vím jaký má náhled a přístup k florbalu a že se v mnohém shodujeme. Věřím, že můžu přinést něco nového do týmu a pomoct v bojích o příčky nejvyšší. Rodiče mi navíc oznámili, že už rozhodně na 2 kluby chodit nebudou.“ uzavírá mladší ze sourozenců s úsměvem.

Ondřej Mikeš

Ze švédské SSL se do modrobílého dresu vrátí Ondřej Mikeš. Ten přestoupil na Chodov před sezónou 2010/2011 a následně na Jižním Městě odehrál 5 sezón, ve kterých sehrál v základní části 95 zápasů a zaznamenal 130 bodů (57+73). V play off pak odehrál dalších 42 zápasů a 32 body (17+15) přispěl mimo jiné i ke stříbru v sezóně 2013/2014.

Před sezónou 2015/2016 se pak rozhodl vyzkoušet štěstí v nejlepší lize světa a přestoupil do týmu Granlo BK. V městě Sundsvall odehrál velmi dobrou sezónu, ve které odehrál 21 zápasů a připsal si 20 bodů (14+6), ale Granlo bohužel sestoupilo. Ondřej Mikeš tak po dohodě s vedením Florbalu Chodov zvolil přestup do týmu nováčka SSL Team Thorengruppen SK. Jeho druhou sezónu ve Švédsku však fatálně poznamenalo zranění kolene z reprezentačního soustředění, které ho připravilo nejen o valnou část sezóny, ale i o MS 2016. Ve své druhé sezóně ve Švédsku byl nakonec bronzový medailista z MS 2014 napsán v zápise o utkání ke 21 zápasům, z nichž většinu však absolvoval jako náhradník, a zaznamenal 4 body (3+1).

Na znovuoblečení chodovského dresu se těší: „Chodov je pro mě po Znojmě druhý florbalový domov, kde jsem odehrál většinu své kariéry a kterému vděčím i za to, že jsem si mohl splnit sen a zahrát si v SSL. Švédská míse byla obrovská zkušenost po všech stránkách pro mě i moji ženu a jsem za ni moc rád. Věřím, že jsem ve Švédsku zanechal dobrý dojem, i když cítím, že jsem mohl ukázat více. Minimálně tuhle sezónu, která byla bohužel poznamenána zraněním jsem si představoval trošku růžověji a proto jsme si pohrávali s myšlenkou, že ještě další rok zůstaneme a spravím si chuť, ale nakonec jsme se rozhodli vrátit a teď už se hrozně těším na další sezónu a na pokračování na Chodově. Vracím se do známého prostředí, mezi své kamarády a zároveň do velmi kvalitního týmu, který má ty nejvyšší ambice a ve kterém vím, že se budu pořád posouvat dopředu. Věřím, že zkušenosti, které jsem nabral, se mi povedou zúročit v chodovském dresu a pomůžu týmu vyhrát titul, který mi chybí a který kluci mezitím vyhráli za mé nepřítomnosti :). Prostě se těším zpátky!“

Tom Ondrušek

chodov ondrušekNejnovější posilou je střelec zlatého gólu ze Superfinále 2016 Tom Ondrušek! Ten uplynulou sezónu strávil ve švédské SSL, kde bojoval i bodoval v dresu Warbergu.

Brněnský rodák, který na Chodov přišel přes sezónou 2013/14 z Tatranu, se v loňské sezóně zapsal zlatým písmem do historie našeho klubu, když vstřelil v Superfinále rozhodující branku a zajistil tak Chodovu premiérový titul. V té době se již vědělo, že další sezónu stráví v dresu legendárního Warbergu v nejlepší lize světa. Z české ligy odcházel s vizitkou 287 bodů (174+113) v 137 zápasech základní části a 79 bodů (40+39) v 56 zápasech play off a ani ve florbalové NHL nezklamal. Ve 31 zápasech zaznamenal 21 bodů (10+11) a bylo by to určitě více, kdyby Warberg neprožíval svou nejhorší sezónu v historii. Neúspěchy odnesli nejen trenéři, ale také český střelec, který ještě v prosinci odehrál ve vynikající formě Mistrovství světa, pak ale už ve druhé části sezóny nedostával tolik příležitostí.

I to je jeden z důvodů, proč se útočník s číslem 25 rozhodl vrátit do známého prostředí. „Jsem nadšený, že se můžu vrátit zpět na Chodov, kde se vytvořil tým a parta, která táhne za jeden provaz. Navíc posily, které se na nadcházející sezónu podařilo podepsat, jsou zárukou kvalitní přípravy na zápasy a na domácí MS. Zároveň budu pracovat i pro klub, využiji svoje vzdělání a myšlenky. Přál bych si, aby FLORBAL CHODOV byl v Praze značkou a aby každé dítě, které chce sportovat strávilo mládí na Chodově. Večer přeju klukům hodně štěstí a natřískaný Jižňák,“ uzavírá s úsměvem reprezentační útočník.

 

Navíc Chodov si může pochvalovat i to, že novou smlouvu podepsal kapitán Tomáš Sýkora.

Zdroj foto: http://www.florbalchodov.cz/