Uplynulý tenisový týden: Berdych veze titul z Rotterdamu

Tomáš Berdych naposledy zvedl nad hlavu turnajový titul v roce 2012, kdy 21. října porazil ve Stockholmu francouze Jo-Wilfrieda Tsongu. V loňské sezóně byl jediným hráčem z TOP 10, který nevybojoval vítězství v turnaji, i přes tři finálové účasti.

Rotterdam

Berdych měl v pavouku poměrně štěstí. Ve čtvrtfinále vypadl první nasazený Juan-Martin Del Potro i nasazená dvojka brit Andy Murray. Jediný set Berdych ztratil s Jerzym Janowiczem ve čtvrtfinále. S Gulbisem se čekal poměrně vyrovnaný zápas, Berdych ale Lotyšského tenistu porazil jednoduše 6:3 6:2.

Naopak druhé semifinále bylo vyrovnanější než se čekalo. Favorizovaný byl Chorvat Marin Čilič, který na turnaji přemohl Murrayho, Tsongu a Rosola přišel o první set až v semifinále. Domácí Igor Sijsling Čiliče potrápil hlavně v prvním setu, když si připsal sadu na svou stranu. Chorvatský tenista si ale finálovou účast vzít nenechal a nakonec zvítězil 5:7 6:3 6:2.

Finále naprosto ovládl český tenista. V prvním setu hned za stavu 1:0 sebral soupeři servis a tak probíhal i celý zápas. Berdych zvítězil nad Chorvatem Marinem Čiličem 6:4 6:2.

Berdych se radoval z titulu skoro po roce a půl a vyhrál tak 9. titul v kariéře.

Dauhá

České tenistky postoupily do druhého kola v kompletním složení.

Karolína Plíšková sice do druhého kola postoupila, ale dál se nedostala. Ve druhém kole nestačila na šestou nasazenou Němku Angelique Kerberovou 7:6 6:3.

I Klára Zakopalová porazila hráčku TOP 20. 12. Nasazená Ana Ivanovičová prohrála s českou tenistkou 4:6 6:1 6:3. V osmifinále se postavila proti Angelique Kerberové a ani ona na Němku nestačila a podlehla ve dvou setech 2:6 3:6.

Lucie Šafářová skončila v osmifinále na raketě Petry Kvitové, když si už na třetím turnaji za sebou zahrála proti české tenistce. Kvitová přemohla Šafářovou ve třech setech 6:7 7:5 2:6.

Petra Cetkovská v Dauhá porazila dvě hráčky TOP 20. V prvním kole 7:5 6:1 Sloane Stephensovou. V osmifinále si připsala skalp světové trojky a letošní šampionky Australian Open Li Na 7:6 2:6 6:4. Na druhou hráčku z TOP 10 ale Cetkovská už neměla a ve čtvrtfinále podlehla Angelique Kerberové 1:6 0:6.

Petra Kvitová v prvním kole prošla díky volnému losu. V druhém kole na ni čekala Venus Williamsová. Sestru světové jedničky Kvitová porazila ve třech setech 6:2 2:6 7:6. Ve čtvrtfinále Kvitová nestačila na světovou osmičku Jelenu Jankovičovou. Nasazená pětka porazila českou jedničku poměrně snadno 6:1 6:3.

Finále si zahrála Angelique Kerberová, která na cestě do finále porazila tři české tenistky, Karolínu Plíškovou, Kláru Zakopalovou a Petru Cetkovskou, a přemožitelku Petry Kvitové Jelenu Jankovičovou. Proti ní se postavila Simona Halepová. Ani Halepová si na cestě do finále neodpustila porážku hráčky z TOP 10, konkrétně čtvrté nasazené Sary Erraniové a druhé nasazené Agniezsky Radwanské. Překvapivě porazila obě hráčky velmi hladce. Ve čtvrtfinále Saru Erraniovou 6:2 6:0 a v semifinále Agniezsku Radwanskou 7:5 6:2.

Suveréní Halepová Kerberovou k ničemu nepustila a ve finále ji jednoduše porazila 6:2 6:3.

 

Napsat komentář