Van Niekerk věří, že se po zranění kolena vrátí ještě silnější

Světový rekordman v běhu na na 400 metrů Wayde van Niekerk věří, že se po vážném zranění kolena vrátí na dráhu ještě silnější. Olympijský šampion a mistr světa, který si v říjnu při ragby přetrhl zkřížený vaz v pravém koleně, ale ještě neví, kdy bude moci začít závodit.

„Tvrdě pracuji, abych zvládl rehabilitační fázi, kterou právě procházím, abych se mohl vrátit do práce. Vrátím se silnější než dřív,“ řekl dvojnásobný mistr světa jihoafrickému listu The Times. „Rehabilitace probíhá velmi dobře,“ doplnil jeden z nejlepších světových atletů.

Neupřesnil, kdy začne znovu závodit, ale chce se vrátit v letošní sezoně. „Musím prostě využít tento rok k tomu, abych se vrátil silnější. Užívám si volno, ale jakmile se vrátím na dráhu, tak bude mojí prací snaha o to, aby pokračovala má dominance. Vrátím se ke starému Waydeovi a budu závodit na 100, 200, 300 a 400 metrů,“ řekl Van Niekerk, který zavítal na mítink do Pretorie.

Sledoval Caster Semenyaovou, jak překonává letitý jihoafrický rekord na 1000 metrů, a vítězství Akaniho Simbineho na stovce. „V současné době máme kvalitní atlety a taky je dobré vidět špičkové atlety z jiných zemí, jak přijíždějí do Jižní Afriky, aby otestovali naše zázemí i atlety. Může nás to jen posouvat kupředu,“ řekl.

Na netradiční trati 150 metrů v Pretorii startoval úřadující mistr světa na stovce Justin Gatlin z USA. V závodě, který vyhrál domácí Anso Jobodwana, doběhl na čtvrtém místě.