Ve stíhacím závodě se vešly tři ženy do desítky, muži dojeli za TOP 20

Světový pohár v biatlonu dnes pokračoval stíhacím závodem. První na trať ve slovinské Pokljuce vyjeli muži. Konkrétně Simon Schempp, s náskokem 15ti sekund na Bjoerndalen. Z Čechů první vystartoval Ondřej Moravec se startovním číslem 19 a ztrátou větší než 1 minuta. S číslem 25 vyjel Jaroslav Soukup. Michal Krčmář ve sprintu dojel 39. A Šlesingr vyjížděl 50.

Moravec již na první ležce spáchal tři chyby a musel obkroužit trestné kolo. Na jiné položce ale již nechyboval a dojel na 26. místě. Jaroslav Soukup udělal 2 chyby a pohoršil si na 34. místo. Šlesingr si i přes tři chyby polepšil na 36. místo a Michal Krčmář dojel na 43. příčce.

Závod vyhrál Simon Schempp, který si v závodě nedovolil ani jednu chybu. Druhý dojel Martin Fourcade a třetí Anton Shipulin. Tarjej Boe skončil čtvrtý.

Průběžné pořadí vede nadále Martin Fourcade s náskokem 59 bodů na druhého Bjoerndalena. O bod za druhým Norem je Simon Schempp. Nejlepší z Čechů je 23. Ondřej Moravec.

Pokljuka přivítala i stíhací závod žen na 10 km. První z Češek vybíhala Veronika Vítková na čtvrté příčce. Pátá vyrážela do závodu Soukalová. 12. místo na startovní listině obsadila Eva Puskarčíková a ze 17. příčky vyjela Lucie Charvátová.

Soukalová v závodě udělala 1 chybu a dojela čtvrtá za Kaisou Makarainenovou. Vítková se nevyhnula dvěma chybám a dojela na sedmém místě. Bez chyby dojela Eva Puskarčíková a posunula se na 9. místo. Na 15. příčce dojela Lucie Charvátová se třemi chybami. Jitka Landová skončila 42.

Soukalová přišla o žluté číslo pro vedoucí ženu světového poháru, které převzala Francouzka Dorin-Habertová. Soukalová momentálně ztrácí 4 body. Třetí v průběžném pořadí je Němka Huldebrandová. Veronika Vítková se drží v první desítce na 8. místě.