Vedení volejbalistek Prostějova získalo šest nových hráček

Volejbalistky Prostějova mají po výrazné obměně mistrovského kádru v týmu šest nových hráček. Hlavními posilami jsou po návratu z angažmá ve Francii smečařka Petra Kojdová s reprezentační univerzálkou Marií Toufarovou a bulharskou blokařkou Veronikou Bežandolskou. Vedle této trojice do Prostějova zamířily ještě smečařka Lucie Polášková, blokařka Eva Rutarová a nahrávačka Nicole Šmídová.

Po zisku desátého titulu vedení klubu sáhlo k úsporným opatřením. Prostějov nevyužil možnosti startovat v Lize mistryň a vybral si raději účast v Poháru CEV. Kádr také opustily drahé zahraniční posily.

Z minulé sezony zůstaly v týmu nahrávačka Michaela Zatloukalová, blokařka Gabriela Kozmíková, smečařky Lucie Nová a Aneta Weidenthalerová, univerzálka Helena Horká a libero Tereza Slavíková. K nim se přiřadila ještě juniorská odchovankyně Tereza Baláková.

„V porovnání s předchozími sezonami nebudeme mít tak špičkovou kvalitu mezinárodního charakteru. Na české poměry se ale podařilo sestavit dostatečně kvalitní tým. Původně vše vypadalo skromněji, nakonec jsme však získali velice dobré hráčky. Převážně mladší, s perspektivou do budoucna,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Miroslav Čada, který v roli trenéra přivedl prostějovský tým ke všem deseti extraligovým titulům.