Volejbal Brno změří své síly ve čtvrtfinále s Karlovarskem

Brněnští volejbalisté skončili po základní části extraligové sezóny na pátém místě, které jim zajistilo přímý postup do závěrečných bojů nejvyšší mužské volejbalové soutěže. Ve čtvrtfinále play off se utkají s Karlovarskem. „Tento tým jsme v letošní sezóně ani jednou neporazili, teď se na něj ale poctivě připravujeme, takže věřím, že se nám to podaří právě v play off,“ poznamenal k soupeři brněnský trenér Ondřej Marek.

Jeho tým odehrál poslední zápas základní části v sobotu doma s Benátkami nad Jizerou, a protože už měl přímý postup z páté pozice zajištěn, bral ho jako úvodní přípravu na čtvrtfinále: „Utkání s Benátkami jsme pojali trošku tréninkově – ne, že bychom ho podcenili nebo do něj nešli naplno, ale chtěli jsme si některé situace vyzkoušet, což se nám podařilo. Byly tam sice výpadky, ale bylo jich opravdu minimum, takže to byla z naší strany dobrá příprava na play off,“ vysvětlil Marek.

První čtvrtfinálový zápas odehrají brněnští volejbalisté v pondělí 19. března na půdě Karlovarska. Kvůli play off doznal některých změn jejich zajetý tréninkový program. „Naše tréninky už teď v posledním týdnu byly kratší a intenzivnější a bylo jich o něco méně. V tom budeme pokračovat i teď. Pečlivě také studujeme zápasy našeho soupeře, abychom se na něj připravili co nejlépe a pokusili se ho zaskočit,“ popsal přípravu brněnský kouč.

Domácí utkání play off bude Volejbal Brno hrát v hale na Kounicově, která hostila i poslední duel s Benátkami. „I když jsme v sobotu měli už jisté páté místo, hráli jsme naplno a zkusili jsme si tam nějaké varianty, které mohou nastat,“ uvedl kapitán Michal Hrazdira. K postupu do semifinále bude muset se svými spoluhráči nad Karlovarskem třikrát zvítězit. „Nálada v týmu je dobrá, i když samozřejmě víme, že to vůbec nebude jednoduché. Karlovarsko ale bude pod větším tlakem než my a já jsem optimista. Uvidíme, co nám soupeř dovolí – my do toho rozhodně dáme všechno,“ zdůraznil Hrazdira.

Jeho slova potvrdil i blokař Martin Klapal: „Pro nás je motivace postoupit dál obrovská, předpokládá se sice, že současné první čtyři extraligové týmy budou v semifinále, ale o to víc bychom chtěli tento předpoklad narušit,“ uvedl.

Na postup do dalšího kola play off pomýšlí také hlavní kouč Ondřej Marek: „Nejsme sice favorité, ale jdeme do čtvrtfinále vyhrát. Všude zaznívá, že play off je jiná soutěž. Myslím si, že ve Varech navíc bude na hráče veliký tlak, protože už několikátou sezónu po sobě nezískali medaili. Jestli chceme pomýšlet na úspěch, tak je to hned o prvním zápase. A my uděláme všechno pro to, abychom ho zvládli o odvezli si z Varů domů výhru,“ avizoval Marek.

Program Volejbalu Brno ve čtvrtfinále play off:

19.3.2018 (17:00)             Karlovarsko-Volejbal Brno

22.3.2018 (18:00)             Volejbal Brno-Karlovarsko (hala Kounicova)

25.3.2018 (17:00)             Karlovarsko-Volejbal Brno

28.3.2018 (18:00)             Volejbal Brno-Karlovarsko (hala Kounicova)

31.3.2018 (17:00)             Karlovarsko-Volejbal Brno