Volejbalisté Brna chtějí v play off zaútočit na nejlepší čtyřku

Se smělým plánem dostat se mezi čtyři nejlepší české extraligové kluby vstoupí do závěru sezony volejbalisté Brna. Po základní části soutěže skončili Brňané pátí a ve čtvrtfinále narazí na čtvrté Karlovarsko, se kterým svěřenci Ondřeje Marka nezískali ve dvou vzájemných duelech ani set.

„Karlovarsko bude v sérii favoritem. Ale rozebrali jsme si jejich hru a zkusíme něco, čím bychom soupeře mohli zaskočit. Hlavní naší zbraní bude tvrdé podání na hranici rizika, kterým chceme dostat soupeře pod tlak,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci trenér Brňanů Marek.

Kouč spoléhá i na to, že jeho svěřenci zúročí své zkušenosti z letošního úspěšného tažení evropským Vyzývacím pohárem, ve kterém vyřadili chorvatskou Kaštelu, ruský Charkov a prohráli až s italskou Ravennou.

„Jsme si vědomi toho, že má Karlovarsko každé místo v sestavě oproti nám zdvojené kvalitnějšími hráči. Na druhé straně počítáme s tím, že bude náš protivník pod psychickým tlakem dosáhnout konečně na výraznější úspěch. Což jej může brzdit,“ dodal Marek. Karlovarsko zatím v extralize dosáhlo pouze před třemi lety na bronzové medaile.

Naopak Brňané se před dvěma lety probojovali až do finále extraligy, v němž podlehli Liberci. Tehdy v hokejové DRFG aréně sledovala závěrečný finálový zápas rekordní návštěva 5556 diváků. V letošním play off se ovšem Brňané představí ve své domovské hale v Kounicově ulici, kde jsou prostory za zadními čarami hodně stísněné.

Čtvrtfinálová série play off volejbalové extraligy mužů začne v pondělí 19. března zápasy Karlovarsko – Brno a Kladno – Příbram.