Volejbalisté Perušič a Schweiner vyřadili na ME domácí Nizozemce

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na mistrovství Evropy v Nizozemsku do osmifinále. Domácí dvojici Dirk Boehlé, Steven van den Velde v úvodním kole play off porazili 21:13, 15:21, 15:11 a zajistili si nejhůře deváté místo. V sobotu se v dalším kole utkají s ruským párem Konstantin Semjonov, Ilja Lešukov.

Na dvě výhry v základní skupině, v níž si poradili i s italskými obhájci titulu Paolem Nicolaiem a Danielem Lupem, dokázali Perušič se Schweinerem navázat i po rychlém čtvrtečním přesunu z Utrechtu do Rotterdamu a netradičním přenocování v lodní kajutě. V duelu s turnajovými devětadvacítkami byli vzhledem k nasazení favority, ale po jasně vyhrané první sadě jim začátek druhého setu nevyšel a ztrátu už nedotáhli. Naopak v tie-breaku byli neustále bodově vepředu.

Také jejich další protivníci Semjonov a Lešukov jsou v turnaji nasazení níže: mají číslo devatenáct, zatímco Češi šestnáctku. Základní skupinou nicméně prošli bez ztráty setu a do karet jim může hrát i vzpomínka na červnový vzájemný zápas na turnaji Světového okruhu v Ostravě, kde v utkání o bronz zvítězili nad nejlepším českým párem 26:24 v rozhodujícím třetím setu.

Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou budou od 18:30 hrát o postup do semifinále. Druhý nasazený pár se ve čtvrtfinále v Haagu utká s Ruskami Jevgenijí Ukolovovou a Jekatěrinou Birlovovou, které v prvním kole vyřadily krajanky Martinu Hoidarovou Kolocovou a Michalu Kvapilovou.