Volejbalová mládež Karlovarska trhá rekordy, na trénink v Chodově přijela i Česká televize

Rostoucí členská základna volejbalu v Karlovarském kraji vzbuzuje mimořádnou pozornost. Uplynulé kolo barevného minivolejbalu překonalo absolutní rekord soutěže účastí dvaadevadesáti týmů, do tréninků dětí se zapojují i extraligoví hráči, volejbal se už hraje v každém větším městě regionu.

„Je tedy zřejmé, že se dostáváme zpět do stavu, který tu byl před desítkami let,“ kvituje šéftrenér mládeže Karlovarského volejbalového svazu Štěpán Javůrek.

Volejbal se rozšířil do Horního Slavkova, Aše a Chebu, hraje se i v Kynšperku nad Ohří. Významný podíl na popularitě tohoto sportu má přítomnost extraligového mužstva VK ČEZ Karlovarsko. „Vliv je obrovský především na chlapeckou základnu, po letech bez chlapeckých soutěží máme v kraji například soutěž trojek mladších žáků, které se již nyní účastní více jak deset družstev,“ připomněl Javůrek.

Volejbalová elita přistupuje k výchově hráčů odpovědně. Členové ligového mužstva se aktivně účastní náborů a tréninků v oddílech. „Pokud chce tento klub pracovat dlouhodoběji, je pro něj mládež důležitá a A-tým je ten nejlepší nástroj, jak propagovat volejbal, potažmo VK ČEZ Karlovarsko v celém kraji,“ prohlásila extraligová opora Daniel Pfeffer při tréninku přípravek v Chodově. „Extraligový volejbal je tady novinkou, a tak nás sleduje spousta lidí. Toho se musí využít k rozšíření základny klubu, co nejvíce to jde, aby bylo v budoucnu na čem stavět.“

Tréninku se zúčastnili chlapci VK ČEZ Karlovarsko a dívky BVC Chodov. Ve společné přípravce působí více než 60 chlapců a dívek pod vedením deseti trenérů. „Ohlasy dětí byly jen a pouze pozitivní, je vždy motivující ukázat se před svými vzory,“ těšilo šéftrenéra Javůrka. Po boku libera Pfeffera se dětem věnovali i smečař Rojas, univerzál Mihajlovič, kapitán Sukuba a trenér Brom. „Děti bývají v úžasu a je tam asi i respekt, který částečně pramení z výškových parametrů mých spoluhráčů, z mé výšky rozhodně ne,“ culil se Daniel Pfeffer, nejnižší hráč extraligového mužstva.

Trénink volejbalových přípravek v Chodově natáčel štáb České televize. Reportáž odvysílal Volejbalový magazín v pondělí 26. ledna ve 22:00 na programu ČT sport.

Napsat komentář