Volejbalový tým mužů TJ Slavia Hradec Králové omlazuje kádr

Jan Kulhánek se stal hlavní trenérem prvoligového týmu TJ Slavia Hradec Králové v průběhu sezóny. A nyní připravuje tým na sezónu další.

K týmu jste dostal jako trenér v průběhu sezóny. Jak jste byl spokojený s tím, jak tým fungoval?

Změna trenéra v průběhu sezóny není nikdy příjemná, navíc když základní část první ligy trvá pouhé 4 měsíce. V loňském ročníku jsme se museli vypořádat s mnoha absencemi hráčů, což nebylo jednoduché, na druhou stranu si první ligu mohlo vyzkoušet několik nadějných juniorů z juniorského extraligového týmu, z nichž by někteří letos měli být již stabilními členy kádru prvoligových mužů.

Jak vůbec berete výsledek z loňské sezóny?

Loňská sezóna byla pro nás zklamáním, protože se nám nepodařilo postoupit do play-off. Některé zbytečné bodové ztráty z průběhu podzimu se nám v závěru základní části nepodařilo dohnat a vyřazovací boje nám tak o jednu příčku unikly. Přesto jsme měli jistou záchranu v soutěži jistou již po prvním kole nadstavbové části a soutěž jsme tak mohli dohrávat bez zbytečných nervů. Pozitivní naopak byl postup z prvního kola Českého poháru mužů, díky kterému jsme v naší hale na podzim přivítali extraligový tým mnohonásobného mistra ČR Aero Odolena Voda.

Budou nějaké změny v týmu TJ Slavia Hradec Králové?

Změny nastaly poměrně velké. Tým opustilo 5 hráčů základního kádru, kteří jsou ať už ze studijních či pracovních důvodů vázáni v Praze a jejich pokračování v našem týmu již nebylo nadále časově možné. Sestava tak byla doplněna několika mladými odchovanci a dále druholigovými hráči z týmů v našem kraji – z Hronova, Dvora Králové nad Labem a ze Sokola Malšovice. Nejrazantnější změna nás čeká na postu prvního nahravače, který opustil Lukáš Pudil. O jeho místo nyní v přípravě bojují nadějný odchovanec Unobold Ganbaatar, zkušený nahravač Jan Matuška a nově i posila na tomto postu Zdeněk Poddaný.

Jak probíhá příprava týmu? Má tým nějaké úspěchy z letních turnajů?

Přípravu jsme zahájili již na konci července, první akcí byl tradiční turnaj v Dřevěnici, kde jsme od pořadatelů obdrželi divokou kartu pro start v soutěži extraligových týmů. Hráči po slušných výkonech určitě ostudu neudělali, když dokázali porazit i loňského extraligového semifinalistu Příbram. Dále se nám v srpnu podařilo zvítězit na antukovém turnaji v Hronově. Po přechodu do haly nás v sobotu 6. 9. čeká domácí přípravný turnaj, kterého se zúčastní i vítěz loňského ročníku první ligy MFF Prahy a bronzové Dobřichovice.

Co říkáte na první zápas, který Vám, stejně jako v loňské sezóně, přisoudil nováčka v soutěži. Loni Choceň, tentokrát Turnov s bývalými reprezentanty Konečným a Pláteníkem?

Velkou radost z tohoto losu nemáme, protože začínat sezónu venku není nikdy příjemné. A navíc u nováčka, který do soutěže vletí s velkým nadšením a touhou se hned na úvod své první prvoligové sezóny pořádně předvést. Přesto věříme, že se na toto utkání dokážeme kvalitně připravit. Přítomnost bývalých reprezentantů v týmu Turnova je pro nás velkým zpestřením a doufám, že pro naše hráče bude i velkou motivací.

Jakou má Váš tým zatím slabinu a co by naopak měla být jeho silná stránka?

Po tak velké změně v kádru bude slabinou týmu určitě sehranost, která souvisí zejména se změnou nahravače. Dále očekávám určité problémy v útoku, přeci jen mladší hráči, kteří kádr doplnili, nejsou zvyklí hrát pod neustálým tlakem obrany soupeře, s jakým se v první lize setkají. Doufám, že silnou stránkou bude maximální možná bojovnost a obrana, především obrana v poli. V dnešním volejbale je rozdílovou činností v mnoha utkání také přihrávka, snažíme se proto připravit tak, abychom v této činnosti v nejvyšší možné míře obstáli.

Kdo je podle Vás favorit soutěže?

Favority vidím opět ve zkušených týmech MFF Praha a Dobřichovic, navíc ještě doplněným z extraligy sestupujícím Starým Městem. Výrazně posílil i tradiční účastník první ligy ČZU Praha „B“. Nevyzpytatelné jsou vždy rezervy extraligových týmů, u kterých je klíčové, zda mají zrovna k dispozici nejsilnější možný tým často doplňovaný na střídavý start mladými hráči z A mužstva.

Jaký je cíl pro letošní sezónu?

Naším cílem je co nejrychleji zapracovat všechny nové tváře do sestavy, hrát bojovný volejbal a doufáme, že budeme úspěšně bojovat o postup do play-off.

Napsat komentář