Vysočina chce tři body a zlomení domácího prokletí!

Fotbalisté FC Vysočina s Plzní, v Teplicích a poté v přípravě proti Znojmu ukázali, že jejich forma má stoupající tendenci. Po reprezentační pauze tuto neděli 10. září od 18:00 hodin nastoupí proti Dukle Praha a jen dobrý herní dojem jim rozhodně nebude stačit! Tři body musí zůstat v Jihlavě! V boji o první vítězství v novém ligovém ročníku bude velmi důležitá podpora fanoušků!

Vysočina v neděli narazí na soupeře, který do ligy sice vstoupil dvěma porážkami, ovšem z dalších tří kol vytěžil hned sedm bodů! Výhry nad Zlínem a Bohemians plus remíza v Jablonci tým z Julisky vynesly na 7. příčku tabulky HET ligy. Pražská Dukla tak do Jihlavy přijede v dobrém rozpoložení a navíc s vědomím, že na Vysočině dosud nikdy neprohrála! Je to tak, v devíti prvo nebo druholigových zápasech třikrát zvítězila a hned šestkrát remizovala. Bude tento fakt představovat zvýšenou motivaci pro domácí fotbalisty?

„Naše negativní domácí bilance proti Dukle může pro naše hráče být dalším impulsem v touze zvítězit. Všichni víme, v jaké se nacházíme situaci a cítíme, že potřebujeme bodovat naplno. Hráči samozřejmě jdou do každého utkání naplno a s cílem vyhrát, ovšem v neděli musí být toto jejich chtění ještě výraznější,“ zdůraznil trenér Ivan Kopecký.

Jak vnímáte sílu nadcházejícího soupeře FCV? O které důležité hráče se opírá?

„Dukla má dlouhodobě zažitý kombinační styl hry. Má velmi dobré kraje v podání Kušníra a Podaného, na hrotu je silný Holenda a v záloze působí konstruktivní typy hráčů, jako Milošević, Kovaľ nebo Tetour. Navíc aktuálně posílili o Holíka ze Zlína,“ doplnil jihlavský lodivod.

Váš tým má za sebou čtrnáctidenní tréninkový blok v rámci reprezentační pauzy. Jak jste jej strávili?

„Uplynulý týden jsme pojali stejně, jako kdybychom hráli mistrovské utkání. Vrcholem tohoto mikrocyklu byl přípravný duel proti Znojmu. S ohledem na zdravotní problémy některých hráčů a na fakt, že Štěpánek, Klíma a Ikaunieks plnili reprezentační povinnosti, jsme do týmu krátkodobě zařadili trojici z juniorky – Dujmović, Smejkal a Demeter. Vedle toho s námi po dlouhodobém zranění už 14 dní trénuje útočník Marcin. Rád bych dodal, že jsme v uplynulém týdnu absolvovali skupinový trénink, do něhož se zapojili i hráči ze staršího dorostu. Hráče, kteří mají předpoklady se prosadit do vrcholového fotbalu, sledujeme, hodláme je zkoušet a komunikujeme o nich s trenéry juniorky i dorostu,“ upozornil Kopecký.

Jak jste byl spokojen s výkonem v přípravném duelu proti Znojmu?

„Byli jsme opravdu moc spokojeni s výkonem a přístupem hráčů k tomuto utkání. Těší nás, že se v něm objevily pasáže, které odrážely to, co se do hráčů snažíme dostat na trénincích. Na druhou stranu toto výrazné vítězství rozhodně nijak nepřeceňujeme.“

Vyprázdnila se během pauzy marodka? S kterými hráči v neděli nemůžete počítat?

„Hanuš, Kryštůfek a Urblík už s týmem trénují naplno. U Rabušice se postupně zvyšuje tréninková zátěž, ale zatím trénuje spíše individuálně. Na marodce tak jsou jen Nerad, jehož léčba úspěšně postupuje, a nově Štěpánek, který si přivezl zranění z reprezentačního soustředění. V těchto dnech bohužel podstoupil artroskopii kolene. Přejeme mu rychlý průběh léčby a brzký návrat na trávníky,“ uzavřel svůj předzápasový komentář trenér Ivan Kopecký.
BEL).