WTA Tour: Kvitová i Plíšková jsou v semifinále, v Sydney končí Záhlavová-Strýcová

Karolína Plíšková se díky výsledkům v Sydney, kde je již v semifinále, poprvé dostane do TOP 20. Ve čtvrtfinále porazila Carlu Suarez Navarrovou 4:6 6:4 6:0 a zahraje si semifinále proti vítězce zápasu Kerberová – Muguruzaová. Do semifinále v Sydney se probojovala i turnajová dvojka Petra Kvitová, která porazila 68. hráčku světa  Jarmilu Gajdošovou 6:4 3:6 4:6. Ve čtvrtfinále turnaje v Sydney skončila Barbora Záhlavová- Strýcová, která nestačila na obhájkyni titulu Tsvetanu Pironkovou z Bulharska.

Karolína Plíšková hned v prvním gemu prvního setu vzala soupeřce podání. Výhodu breaku, ale nevyužila a Suarez Navarrová jí hned následující podání vzala. První set obrátila španělka na svou stranu až v 10 gemu první sady. Na podání české tenistky se dostala ke třem setballům a poslední využila. Jediný breakball druhé sady přišel za stavu 3:3. Plíšková se dostala k breakballu za stavu 40:30 a využila hned první. Set dotáhla čistou hrou a vyrovnala stav na 1:1. Obrat česká tenistka dokonala kanárem a postoupila do semifinále.

Barbora Záhlavová-Strýcová na TOP 20 zaútočí až na Australian Open. Ve čtvrtfinále totiž podlehla 4:6 1:6 obhájkyni titulu z Bulharska Tsvetaně Pironkové. První break zápasu získala česká tenistka, za stavu 1:1 sebrala bulharce podání čistou hrou. To si bulharka vzala čistou hrou zpět. Za stavu 3:3 nastala stejná situace. Čistá hra na obou stranách a opět bylo vyrovnáno. Za stavu 4:5 pro Pironkovou podávala Záhlavová-Strýcová a pustila na svém podání bulharce dva setbally. Ve druhém setu vzala Tsvetana Pironková české tenistce hned první podání. Za stavu 2:0 si česká tenistka čistou hrou podání vzala zpět, následně ale neudržela své podání a Pironková jí už ani jeden gem nedovolila.

Semifinále si proti Pironkové zahraje Petra Kvitová. V prvním setu přišla hned o své druhé podání a na Gajdošovou v prvním setu nenašla recept. Ve druhém setu se Kvitová dostala do vedení 5:1 a i přestože přišla o podání dotáhla set na 6:3. Za stavu 4:4 ve třetím setu vzala Kvitová své soupeřce podání a Gajdošová už nedokázala odpovědět. Kvitová využila druhý matchball a po roce si opět zahraje semifinále.